07

Гру
2018

Новини туризму | Альтернатива Буковелю. Топ гірськолижних курортів України

Posted By : kamyou_admin/ 836 0

Донедавна у мешканців України був не такий вже і великий вибір, де відпочити взимку, куди поїхати покататися на лижах або борді. Але за останній час в українських Карпатах з’явилося кілька нових невеликих гірськолижних курортів, на які варто звернути увагу.

Сезон 2018/2019 вже відкрили. Тому ми підготували, куди поїхати покататися на лижах чи сноуборді, і скільки коштуватиме відпочинок на українських курортах.

Найрозвиненішим, популярним і дорогим курортом є Буковель. Тут можна зупинитися в котеджах від 550 гривень за двох. Можна зняти і весь будинок, деякі обходяться в 6 тисяч гривень. Не дешевим є і харчування в місцевих ресторанчиках. Середній чек за вечерю на двох – 1000 гривень.

Прокат спорядження на Буковелі стартує від 130 гривень. Послуги інструктора обійдуться в 1000 гривень за дві години. Крім того, доведеться заплатити за один проїзд для дорослого на підйомнику 290-375 гривень.

Тут розвинена інфраструктура, є хокейне поле, сноупарк, спа комплекси, прокат снігоходів і т.д.

Красія. Катання для всієї родини

Картинки по запросу красія

Київ – Закарпатська область, Великоберезнянський район, село Вишка

Середній час в дорозі: 10 годин (741 км)

Курорт Красія славиться найдовшою гірськолижної трасою в Україні. Тут ціни дещо менші, але й додаткових розваг менше.

Траси, в основному середньої складності, для досвідчених лижників, але є траси і для початківців. Тут можна спробувати себе в слаломі, швидкісному спуску, у стрибках з трампліну.

До того ж, курорт розташований у самому серці Закарпатських пам’яток. Щоб урізноманітнити дозвілля, можна відвідати термальні джерела, мармурові печери, сироварню, виноградники, монастирі і старовинні замки.

Абонемент на підйомник: разовий підйом – 25 грн (у свята – 30 грн).

Прокат спорядження :100 – 120грн за 1 день.

Проживання: від 150 грн/добу з людини.

Харчування: середня вартість основної страви – від 35 грн.

Плай. Український колорит

Київ – Закарпатська область, Свалявський район, село Плав’є

Середній час в дорозі: 9,5 годин (737 км)

Один з нових гірськолижних курортів, який вже встиг завоювати довіру і любов багатьох лижників. Доглянуті траси, наявність снігу, нові підйомники, зручне місце розташування і динамічно розвинена інфраструктура роблять Плай відмінним місцем для зимового відпочинку, особливо у вихідні. На сьогоднішній день в арсеналі комплексу Плай шість лижних трас – від пологих до екстремальних.

Родзинкою курорту є музейний комплекс, що включає в себе краєзнавчий музей, діючі кузню, ткацьку майстерню, столярні, вітряк, власну ферму. А сам курорт просто просякнутий українським духом – з динаміків звучить музика українських виконавців, у ресторанах годують продуктами власного виробництва.

Абонемент на підйомник: разовий на підйомнику бугеля – 15 грн, крісельному – 20 грн.

Прокат спорядження: 80 грн за 1 день.

Проживання: від 600 грн/добу за двомісний номер з усіма зручностями.

Харчування: середня вартість основної страви – 35 грн.

Пилипець. Маленький Буковель

Київ – Закарпатська область, Міжгірський район, село Пилипець

Середній час в дорозі: 9 годин (719 км)

Завдяки досить пологим і красивим спусках цей курорт давно користується заслуженою любов’ю багатьох лижників і сноубордистів. Тут прокладені найдовші в Україні траси (довжиною до 4000 м) різної складності – круті й рівні, а пологі схили – для звичайних любителів лижного спорту і «чайників».

Пилипець припаде до смаку і любителям природних та архітектурних пам’яток. Так, в Пилипці можна помилуватися одним з найкрасивіших водоспадів Закарпаття – Шипот, піднятися на одну з вершин тутешніх гір (Стій, Гемба, Жид Магура) і насолодитися незабутніми місцевими пейзажами.

Абонемент на підйомник: разовий на підйомнику бугеля – 10 грн, крісельному – 30 грн.

Прокат спорядження: 70грн – 90грн за 1 день.

Проживання: від 250 грн/добу за двомісний номер з усіма зручностями.

Харчування: середня вартість основної страви – від 30 грн.

Рахів. Гуцульський Париж

Київ – Рахів, Закарпатська обл.

Середній час в дорозі: 10,5 годин (782 км)

Гірськолижні траси Рахова розташувалися майже в самому центрі Європи (неподалік від міста розташована стела, яка вказує на точний географічний центр Європи). Для професійних вони навряд чи мають якийсь інтерес. Їх тут всього дві, та й ті мають довжину 350 і 800 метрів. Тому курорт припаде до смаку новачкам і любителям гірськолижних спусків. Але убогість лижних трас легко компенсується прогулянками горами пішки, на санях або снігоході. Любителі екстриму не відмовлять собі в можливості підкорити неприступну Говерлу, а відчайдушні романтики зустрічають тут Новий рік.

Абонемент на підйомник: Від 5 грн за 1 підйом

Прокат спорядження: 30грн за 1 день

Проживання: від 200 грн/добу за двомісний номер з усіма зручностями

Харчування: середня вартість основної страви – 30 грн.

Драгобрат. Фрірайд бездоріжжям

Київ – смт. Ясиня, Рахівський район, Закарпатська обл.

Середній час в дорозі: 9 годин (633 км)

Унікальні природні явища в поєднанні з десятками кілометрів гірськолижних трас, найчистіше повітря Українських Карпат, насичене неповторним запахом хвойних лісів, – все це робить курорт Драгобрат улюбленим місцем цінителів активного зимового відпочинку.

Траси гірськолижного курорту Драгобрат досить різноманітні, але найбільшу насолоду тут отримають екстремали. А взагалі місцевість в околицях Драгобрата приваблює фрирайдерів: тут і стрімкі спуски і траси крізь ліс, цілиною і складними трасами. Саме цей курорт вибирають багато професіоналів, охочих кинути виклик стихії.

Абонемент на підйомник: разовий на підйомнику бугеля – 15 грн, крісельному – 20-30 грн.

Прокат спорядження: 70грн – 100грн за 1 день

Проживання: від 100 грн/добу з людини

Харчування: середня вартість основної страви – від 40 грн.

Ізки. Екокурорт

Картинки по запросу ізки

Київ – с. Ізки, Міжгірський район, Закарпатська обл.

Середній час в дорозі: 9 год 30 хв (746,1 км)

Найменш “розкрученим” і бюджетним є курорт Ізки. Він досить молодий, але активно розвивається і набирає популярність серед лижників.
Ціна за житло тут стартує від 200 грн у місцевих жителів. Також можна для двох на добу зняти апартаменти або номер в готелі за 1500 грн.
Місцеві заклади пропонують страви Закарпатської кухні. Ціни на їжу середні, вечеря на двох обійдеться в 400-800 грн.
Підйом на вершину за одного дорослого коштує в 50 гривень у будні і 70 гривень у святкові дні. Комплект спорядження на прокат “просить за себе” від 100 гривень.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.