Adventure

25

Жов
2018

Новини туризму | Фінансова грамотність: 11 грошових порад для мандрівника

Posted By : kamyou_admin/ 36 0

Як показує практика, подорожі можуть залишати двояке враження – дивувати і нервувати одночасно. Збираючись у відпустку, ви можете забути маленьку дрібницю, яка, можливо, врятує вас в найнесподіваніших ситуаціях. У нас є для вас 11 порад, які стосуються важливої ланки в подорожах – грошових заощаджень і фінансової безпеки. Читайте секрети, які повинен знати кожен мандрівник.

1. Фінанси в дорозі і запасна кредитка.
Під час подорожей намагайтеся не зберігати в кишенях більше 300 $ в валюті країни, в яку прибули. НЕ варто також мати при собі більше однієї кредитної / дебетової картки. Проте, можна завести запасну картку на випадок, якщо ви втратите першу або її вкрадуть. Зберігайте її окремо, в надійно місці.

2. Перевірте свої кредитні або дебетові картки до від’їзду.
Перевірте дату закінчення терміну дії, добре запам’ятайте ПІН-код карти.

3. Проінформуйте про свої плани банк, карти якого ви хочете використовувати.
Не забудьте повідомити банк про ваші плани щодо подорожі. Деякі банки і кредитні компанії можуть заборонити вам використовувати свої кредитні картки, і навіть заморозити ваші рахунки.

4. Пошукайте організацію-партнера вашого банку в країні, куди ви прямуєте, і подумайте про те, щоб придбати дебетову карту.
Якщо ви довідалися у своєму банку про існування такого партнера, то поцікавтеся його розташуванням у країні, куди ви прямуєте. Використання банку-партнера допоможе вам заощадити, знімаючи гроші в банкоматі. Якщо ви використовуєте банкомат або робите покупку за допомогою кредитної картки, то переконаєтеся, що на ній стоїть логотип Visa, MasterCard, Cirrus або Plus – такі картки є міжнародними.

5. Закордонні банкомати і ваша платіжна карта.
Банкомати за кордоном такі ж, як і в рідній країні. Однак закордонні банкомати використовують місцевий курс обміну валют при конвертуванні. Тому використовуйте кредитну або дебетову карту з найменшим відсотком за транзакції.

6. Користуйтеся попередньо оплаченими дебетовими картами.
Попередньо оплачені дебетові картки безпечніші звичайних, тому що вони не пов’язані з вашим рахунком у банку. Купіть картку з тією сумою грошей, яку ви плануєте взяти з собою під час подорожі. Втративши таку карту (або якщо її вкрадуть), ви не втратите все на своєму рахунку, як сталося б, якщо злодій отримав би доступ до вашої звичайної платіжної картки. Однак відсоток, який банк знімає з таких карт, вище. Він звичайно включає відсотки за покупку, міжнародний переказ, скасування проплати і т.п. Крім того, таку карту важко замінити в поїздці.

Картинки по запросу паспорт и валюта

7. Пояс для грошей.
Пояс для грошей – відмінна знахідка для людини, яка часто подорожує. Ця річ надійно збереже ваші гроші і вам не доведеться турбуватися про злодіїв, якщо ви задивилися на пам’ятки. З ним можна спокійно заснути в літаку і не переживати за збереження грошей. Використовують також маленьку туристичну сумочку, яку можна повісити на шию під одяг. Якщо ви ніколи раніше не користувалися такими речами, вам слід попрактикуватися з носінням до поїздки. Купіть непромокальний пояс (або упакуйте цінності в поліетиленовий пакет) і ніколи не діставайте гроші з пояса в публічних місцях.

8. Будьте обережні.
Уважність в натовпі – мастхев для мандрівника. Будь-які туристичні пам’ятки завжди були хлібними місцями для злодіїв. Дотримуйтесь цих заходів безпеки, і тоді вам не доведеться в паніці вирішувати, що робити без грошей і документів, які у вас вкрали. Ви ж не залишаєте свої речі без нагляду біля себе на батьківщині, так чому ви повинні робити це в поїздці?

9. Купуйте частину потрібної валюти до від’їзду.
Вам потрібні кошти тільки для того, щоб дістатися з аеропорту в готель і, можливо, щоб один раз поїсти. Часто туристам заважає поспіх, який не дозволяє дійти до банкомата. А бувають і більш складні ситуації: банкомати в аеропорті не працюють, занадто пізно і всі банки зачинені, а до наступного місця, де можна обміняти валюту, ще дуже далеко. Так що краще все зробити заздалегідь.

Похожее изображение

10. Уникайте автоматів для обміну грошей.
Ці апарати популярні в Європі, і виглядають як звичайні банкомати. Але замість того, щоб вставити туди картку, ви вставляєте туди гроші, і апарат розмінює вам валюту. Це здасться таким зручним, що вам сподобається їх використовувати. Однак не ведіться на ці автомати. У них звичайно закладені сильно завищені курси валют, а іноді навіть стягується плата за обмін.

11. По можливості використовуйте тільки готівку.
Іноді вам буде дуже важко знайти продавця, що приймає кредитні карти. Вони платять відсотки за використання кредиток (деякі взагалі не приймають кредитки), а готівка підійде для всіх. Крім того, ви можете знайти у вуличного торговця щось, що вам дуже сподобається, не будете ж ви торгуватися з ним за допомогою кредитної картки?

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.