The world

02

Тра
2018

10 іспанських локацій «Гри Перестолів», де ви можете побувати

Posted By : kamyou_admin/ 666 0

Виявляється «Гра Престолів» серйозно впливає на світовий туризм, в рази збільшуючи потік туристів до знімальних локацій. Ще б пак! Кожен не проти пересвідчитися, що чудова казка існує в реальності. У Іспанії  кожна друга знімальна локація – пам’ятка ЮНЕСКО.

Сан Хуан де Гастелугаче

Пізнаєте цей чудовий пішохідний міст по якому гуляють Джон Сноу і Та Деїнеріс Таргарієн? Це острів Сан-Хуан-де-Гестелугаче на узбережжі Біскайського заливу. Острів поєднано з материком рукотворним мостом, котрий переходить в звивисті сходи, що налічують 237 сходинок. Єдиною спорудою на острові є невеличка каплиця на честь Іоана Хрестителя. Археологічні знахідки свідчать, що вона була побудована у 10 столітті.

Острів лежить на захід від Зумаї, неподалік від міста Більбао. Не дивлячись на наявність музею Гугенхайму й найкращу в Іспанії, просто фантастичну їжу, це місто ще не стало туристичним центром. Можливо зростанню туристичного потоку посприяють фанати «Гри престолів».

Хайгарден – дім Тіррелів

Знімальним майданчиком сюжетів з володіннями Тіррелів виступив Кастильо де Альмондовар дель Ріо в Андалузькій провінції Кордова. Потужний замок побудовали араби-завойовники 720 років тому. Зі стін фортеці відкривається вражаючої краси панорама на Гвадалквівір (до речі й найбільш ефектні знімки можна зробити з боку річки, найкраще з борту круїзного кораблику). Замок можна відвідати — від вершечку веж до підземель. До речі Кастільо де Альмондовар виявився талановитим «актором» здатним зіграти не тільки Хайгарден, але й Дім Ланістерів та стрімчак Кастерлі.

Міст Валантіса

Найбільшим з Вільних міст «Гри престолів» стала Кордова. Не останню роль у серіалі зіграв  Римський міст через Гвадалквівір. Міст був побудований на початку 1 століття, а у 10-му – удосконалений арабами. У 2006 році споруда пережила масштабну реставрацію. І хоча Гвадалквівір набагато вужчий за Ройну з серіалу, знімальна група переконливо довела, що подібні дрібниці – не істотні.

Драконячий камінь

«Драконячий камінь» досить легко побачити. Цей скелястий пляж Іцзурун неподалік від іспанського приморського міста Зумайя. Пляж має довжину 270 м, знаходиться між мисами Маріантоніа та Алгоррі. Тут майже завжди лютують величезні хвилі, що розбиваються об скелі. У дні весняних приливів пісок майже повністю зникає під водою. Пляж привертає увагу завдяки природному феномену відомому як фліш (морські осадові гірські породи).Створено туристичний маршрут  «Фліш», але мандруючи ним, слід уважно стежити за припливами. Для повної безпеки краще запросити місцевого провідника.

Стрімчак Кастерлі

Місто Касерес в Естемадурі разом з передмістям Малпартіда фігурують у сьомому сезоні «Гри престолів». У старому місті Касереса знімали сцени за участю Джейме і Тіріона Ланністерів , Деїнеріс та лорда Рогова Пагорба Рендилла. І це не дивно, адже у старому місті (Сьюдад-Монументаль) добре збережені захисні стіни та 30 (!) мавританських веж, включаючи найвідомішу Торре дель Бухако. Практично всі будівлі середмістя збереглися з часів середньовіччя і навіть античності. Саме завдяки цьому у 1986 році, внесено до списків ЮНЕСКО.

Замок Радості

Місце народження Джона Сноу – це Зафра у Іспанській провінції Гвадалахара. У видіннях Брана у шостому сезоні мі потрапляємо у вежу Радості, де юний Нед Старк знайшов свою сестру з немовлям на руках. Роль вежі Радості грає замок Кастільйо-де-Зафра (Іспанія) Фортеця була побудована в кінці XII – на початку XIII століття. Висока скеля, на котрій побудовано вежу, визначала кордон між християнськими і мусульманськими територіями в Іспанії.

Дотракійське море

Зйомки шостого сезону проходили також у напівпустельній місцевості Барденс-Реаліс на південному сході іспанської провінції Наварра. Рослинність й скельні утворення цієї місцевості не мають аналогів у Європі. Найбільш відома – 50 метрова скеля Кастільдетьєрра, що своїми обрисами нагадує середньовічну фортецю. Барденс-Реаліс є пам’яткою ЮНЕСКО. Саме тут знімали Дотракійське море, де Деїнеріс зустрінеться з ворожим кхаласаром.

Рогів Пагорб – Фортеця Тарлі

Роль домівки Тарлі (батьківщини товстуна Сема) дісталася затишному й мальовничому замку Святої Флорентини в місті Канет-де-Мар. Історія цього замку налічує майже тисячоліття. Збудований як римська вілла, він поступово перетворився в надійне укріплення, що оберігало мешканців міста від нападів розбійників і піратів. Потім фортеця, змінивши декілька господарів, стала власністю родини Монтер. Саме у цієї родини гостював у 1908 році іспанський король Альфонсо. Зйомки шостого сезону проходили майже у всіх приміщеннях замку. Зараз пам’ятка отримала «друге дихання», зустрічаючи фанатів «Гри престолів» з усього світу.

Сонячний спис та Водяні сади Дорна

Роль розкішної заміської резиденції дому Мартеллів цілком заслужено дісталася палацу Алькасар у Севільї. Алькасар – палац, збудований у класичному середньовічному мавританському стилі мудехар. Спочатку був фортом маврів і кілька разів розширювався. Бльша частина сучасного комплексу побудована королем Кастилії Педро I (1364 рік) Нині палац є одним з найкраще збережених прикладів архітектури мудехар. Протягом 700 років служив резиденцією іспанських королів. Елегантність літнього палацу доповнюють  сади з запашними трояндами та апельсиновими деревами вздовж алей. Саме у цьому чарівному місці розважаються юні Піщані змійки, поки дорослі плетуть інтриги в прохолодних мармурових залах. Дія кількох епізодів відбувається у підземному водосховищі, що нагадує стамбульську Цистерну Базіліки.

Арена Мієріна

До недавнього часу невеличке місто Осуна в Андалузії було відоме завдяки Юлію Цезарю, що саме тут виграв свою останню битву. На початку 13 століття місто став важливою прикордонною фортецею, а у 15 — власністю великого магістра Педро Хірона. Його правнук став першим герцогом Осуною. До недавннього часу місто було маловідоме й геть не туристичне, але після того як арена для бою биків зіграла роль гладіаторських ям у Мірні, туристи стали до Осуни вчащати. Хазяї місцевого ресторану Cassa Curro швидко відреагували на ситуацію, змінивши назви у меню на «Кхалісі», «Меліссандра» та «Джон Сноу».

Мієрін

Чарівне іспанське містечко Пеніскола, що входить до складу провінції Кастельон, знамените замком, побудованим тамплієрами на межі 8 та 9 століть. Варто відзначити, що місце для побудови замку тамплієри обрали надзвичайно вдало: скелястий стрімчак що підіймається над морем на 64 м, поєднується з материком вузьким піщаним насипом, який під час припливу вкривають морські хвилі. На початку п’ятнадцятого століття у цьому замку мешкав не визнаний християнським світом, антипапа Бенедикт XIII. В «Грі престолів» містечко прикрасили спецефектами, та перетворили у Мієрін. В деяких епізодах «талановита» фортеця перевтілювалася в Дорн.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.