17

Січ
2020

Новини туризму | 15 фактів про Туреччину, які потрібно знати

Posted By : kamyou_admin/ 2701 0

Туреччина – улюблена країна для відпочинку багатьох українців. Нас приваблює чисте море, смачна кухня і турецька гостинність, близькість перельоту і можливість обрати готель на будь-який смак. Ми підібрали цікаві факти, які варто знати, обираючи відпочинок в Туреччині.

💥Стамбул ─ єдине в світі місто, яке було столицею відразу 3 імперій: Римської, Візантійської та Османської.

💥Основна частина території Туреччини (97%) розташована в Азії і тільки 3% – в Європі.

💥Туреччину омивають 4 моря: Мармурове, Чорне, Середземне та Егейське. Цікаво, що турки називають Середземне море – Білим морем.

💥Найбільш молодіжні курорти ─ Мармарис і Кемер.

💥Основні курорти Середземного моря: Анталія, Белек, Кемер, Аланья і Сіде.

💥Основні курорти Егейського моря: Мармарис, Кушадаси, Фетхіє, Бодрум.

💥На узбережжі Егейського моря з другої половини вересня погода погіршується, в той час як на берегах Середземного моря навіть на початку жовтня можна купатися.

💥Тури на курорти Егейського моря (крім Мармариса), як правило, вартують дещо дорожче.

💥На Чорному узбережжі Туреччини розвинений не пляжний, а екотуризм (рибалка, намети, збір грибів та ін).

💥В Туреччини безліч захоплюючих екскурсій на будь-який смак. Найпопулярніші: Памуккале (місцевість з геотермальними джерелами, аналогів яким у світі немає), Каппадокія (печерні міста і неземні краєвиди, тут проходять фестивалі повітряних куль), хамам (турецька лазня), Стамбул, а також Демре-Міра-Кекова (екскурсія включає огляд стародавніх гробниць, висічених в скелях, церкви Миколи Чудотворця і затонулого міста).

💥Слово «дурак» в перекладі з турецької «зупинка громадського транспорту».

💥На сході Туреччини розташована гора Арарат, до якої за біблійними переказами пристав Ноєв Ковчег.

💥В термальних джерелах в районі Памуккале знаходиться майже вся таблиця Менделєєва, в тому числі багато кальцію. Купання в цих джерелах допомагає при ревматизмі, болю в суглобах, серцево-судинних захворюваннях. Тому в цю місцевість приїжджають з різних регіонів Туреччини і сусідніх країн для лікування за направленнями лікарів на кілька тижнів.

💥В Туреччини перебували і частково збереглися 2 з 7 стародавніх чудес світу – храм Артеміди в Ефесі і Мавзолей в Галікарнасі (сучасний Бодрум).

💥В Туреччині (особливо в Стамбулі) дуже багато кішок. Турки вірять, що кішки потрапляють в рай і можуть розповісти Аллаху про доброту людей, які за ними доглядали. Тому кожен місцевий вважає своїм обов’язком годувати всіх котів в окрузі.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.